Rozvoj pohybu


Rozvoj pohybu a zlepšenie držania tela

PILATES cvičenie pre deti 

Vplyv pohybu na vývoj detí

Odborníci tvrdia, že dnešný nervový systém detí musí spracovávať oveľa viac podnetov a to by si vyžadovalo čo najviac pohybu. Dostávajú sa do školy s oveľa väčšími vedomosťami, pretože od malička zhromažďujú množstvo informácií z televíznych programov a filmov, rozumejú počítaču a ukladajú si veľa obrázkov do pamäte. Zhromaždenie veľkého množstva poznatkov však vyžaduje čas preč od pohybu, takže sú v tejto oblasti v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami znevýhodnené. Odborníci tvrdia, že vnímanie pohybu, priestorové vnímanie alebo vnímanie rovnováhy napriek tomu zohrávajú pri výkone detí kľúčovú úlohu. Švih a budovanie rovnováhy vytvárajú harmóniu nervového systému, schopnosť sústrediť sa. Deti sú vystavené mnohým podnetom, ich nervový systém musí reagovať na veľa informácií. Vďaka neustálemu točeniu mozgu sú dnešné deti tiež slabšie v trpezlivosti a oneskorení. Rovnako ako u vás, je dôležité, aby vaše dieťa malo každodenné cvičenie ako súčasť svojho života, pretože pozitívne športové skúsenosti, ktoré zažilo v detstve, pre neho zostanú rozhodujúce aj v dospelosti. Dnes je známych nespočetné množstvo foriem pohybu, môžete si vybrať z mnohých aktivít, čo je pre neho najlepšie.

Prečo práve pilates?


Toto cvičenie zahŕňa preťahovacie a posilňovacie cviky, ktoré svojím pôsobením na nervový systém pomáhajú rozvíjať koordinovaný pohyb a zlepšujú ťažkosti s vývojom reči a sú účinné aj v prípade poruchy pozornosti. To všetko pomáha deťom efektívne sa učiť neskôr. Zlepšuje koncentráciu a pomáha vytvárať symetrické telo a správne držanie tela. Aké zmeny prináša?
Podľa pozorovaní sú potom deti (aj doma) pokojnejšie. Sú také, ktoré sa zlepšili sústredením v škole. Tento druh pohybu je vynikajúci na posilnenie svalov v blízkosti chrbtice a uvedomenie si tela, hrá tiež mimoriadne dôležitú úlohu pri formovaní správneho držania tela! Považujeme za dôležité učiť správne držanie tela už pre malé deti aby sme zabránili budúcim problémom s chrbticou.

Ako pomáha pilates?

Uč sa ľahšie

Cvičenie pilates nám pomáha robiť naše každodenné úlohy lepšie, efektívnejšie a sústredenejšie. Deti sa ľahšie učia a lepšie výkony dosahujú pravidelným cvičením.

Buď silný

Pomocou metódy Pilates posilňujeme chrbtové a brušné svaly. Celý trup je teda spevnený, svalnatejší.

Nenechajte bolieť chrbticu

V každej rodine je niekto,kto bojuje s bolesťami chrbta. Možno ešte neviete, ale bolesť chrbta spôsobuje ťažkosti v každodennom živote sťaží vám pohyb. Teraz môže dieťa položiť základy, aby neskôr nemusel trpieť!

Ako sa bude dieťa cítiť po hodine?

  • zvyšuje sa jeho sebavedomie
  • chrbtica sa narovná držanie tela sa zlepší, nebude deformovaná pod školskou taškou,
  • bude mať v každodennom živote znateľne viac energie,
  • tažšie sa unaví
  • bude ľahšie zvládať každodenné prekážky.

Z čoho sa hodiny skladajú?

Poskytujeme rôzne hodiny a zábavnú atmosféru (malá lopta, balančný vankúš, obruč). Každé sedenie je slobodné, hravé a zohľadňuje aktuálny stav detí. Samozrejme, existuje disciplína a sústredenie, ale nikdy nemusia všetko robiť deti perfektne. Milujú sa hýbať, chcú a budú! Chceme v nich udržať túto radosť a ďalej to v nich pestovať, aby mohol byť šport aj naďalej zdrojom zábavy a šťastia. Pre vaše dieťa je tiež dôležité, aby každodenné cvičenie bolo súčasťou jeho života, pretože skúsenosť s pozitívnym športom v detstve ho ovplyvní aj v dospelosti. V súčasnosti je známych mnoho foriem pohybu a na výber je veľa aktivít.

My deti rozvíjame cvičeniami PILATES v Cirkevnej Materskej škole sv. Efréma.